درست یادمان نیست که چه روزی بود، چه فصلی و حتی چه سالی، اما خوب یادمان می‌آید که خیلی وقت بود می‌خواستیم کاری کنیم؛ کاری که یک جای خالی بزرگ را پُر کند. این جای خالی خلاء یک رسانه بود که هم برای‌مان راجع به شهر و معماری حرف بزند، هم برای همه‌ی آدم‌های علاقه‌مند با هر پیشه و سن‌و‌سالی قابل خواندن باشد. اگر می‌توانستیم این جای خالی را پر کنیم، موفق می‌شدیم حساسیت و توجه یک گروه خیلی مهم را به فضاهای شهری‌مان جلب کنیم: کاربران واقعی این فضاها یا همان شهروندان! با این کار هم خودمان می‌توانستیم با این آدم‌ها گفت‌و‌گویی برقرار کنیم، و هم می‌توانستیم صدای‌شان را بازتاب دهیم. این‌طور بود که نطفه‌ی اولیه‌ی دالان شکل گرفت.

برای رسیدن به این هدف، یعنی گفتن و شنفتن از نسبت شهروندان و شهر، به فکر فضاهای روزمره افتادیم. این شد که «خیابان» را برگزیدیم: فضایی که همه‌مان ناچاریم با آن سروکار داشته باشیم؛ فضایی که نه خصوصی‌ست نه آن‌قدر بزرگ که درکی ملموس از آن نداشته باشیم.

دالان هر بار در قالب یک پرونده به سراغ یکی از خیابان‌های ایران می‌رود و داستان‌هایش را بازخوانی می‌کند. دالان محل انعکاس صداها و روایت‌های خیابان و مردمانش است؛ خیابان‌هایی که همه‌ی ما بخش مهمی از زندگی اجتماعی و حتی فردی‌مان را در آن‌ها می‌گذرانیم. با دالان به زوایای پنهان‌ مانده‌ی خیابان سرک می‌کشیم و لابه‌لای داستان‌هایش پرسه می‌زنیم.

دالان با انتشار نشریه، استفاده از امکانات واقعیت افزوده، طراحی نقشه‌های تعاملی برای ثبت روایت‌های کاربران، و بازی‌های شهری به فعالیت خواهد پرداخت.

دالان با همراهی و شنیدن تجربه‌های شما کامل می‌شود. با دالان همراه شوید!‌

 

 

ارتباط با ما

ایمیل: dalan.media@hotmail.com

هرگونه انتشار و بازنشر مطالبی که دالان اولین انتشار دهنده‌ی آن است، با ذکر مأخذ در ابتدای مطلب آزاد بوده و توصیه می‌شود. 

Contact Us